29 Ekim 2009 Perşembe

EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ


86'ncı yılında herkesin, hepimizin CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Ekim 2009 Pazartesi

BEYAZ HIRKA


Anne'den sürprizlere devam.. Bu da taaaa bayramda alıp ama bir türlü fotoğrafını çekmeye fırsat bulupta paylaşamadığım hırkam. Örgüsünü hiç bilmiyorum ondan modelini tarif edemiycem ama çok kullanışlı ve her yerde rahatlıkla giydiğim bir hırka.

15 Ekim 2009 Perşembe

SÜRPRİZ HIRKAM


Bu hırka canım annemin bana süprüzi kendisi örmüş ben çok beğendim. Ebruli tiftikten 4.5 numara şiş ile örmüş ve ipek kurdela ile süslemiş.  


5 Ekim 2009 Pazartesi

SEBZELİ ENGİNAR


Değişik bir enginar yemeği. Özellikle egelilerin vazgeçemediği karaciğer dostu enginarın tarifi usta oyuncu Çolpan İlhan'dan. Genelde enginarı içbaklalı, bezelye ve havuçlu yada pirinçli dolmasını yaparız. Bu ise daha farklı bir tat....denemek isterseniz......enginarları dörde bölüp tencerenin altına yerleştiriyoruz. Üzerine bolca taze sogan , dereotu ve her enginar için bir tatlı kaşıgı pirinç karıştırarak koyuyoruz. İki limon suyu ve yarım çay bardagı zeytinyagını iyice çırpıp boza kıvamına getirip tuz ilavesi ile üstüne gezdiriyoruz. Kısık ateşte karıştırmadan pişiriyoruz. Afiyet olsun..

2 Ekim 2009 Cuma

OTANTİK TAKIYemeniden kızıma yaptığım otantik kolye.Birkaç kat kestiğim yemeniyi renkli iple oya yaparak birleştirdim.İğne oyası kelebeklerle ve sedeflerle süsledik.Sonuç...... kızımında beğendigi cici bir takı  oldu.